מהם שירותי פריצת כספות מקצועיים

במציאות בה אנו חיים, לא אחת יש צורך להגן על ממון ורכוש יקר ערך יקר באמצעות כספות. בשוק המקומי קיים מגוון רחב של סוגי כספות הנבדלות זו מזו בתכונותיהן, החל מאיכות המוצר ועד לסוג מנגנון הנעילה שלו. כך למשל, ניתן לרכוש כספות זולות מתוצרת סין, הנמכרות במאות שקלים בודדים. מדובר במוצרים באיכות נמוכה הניכרת בתקלות רבות ובקלות יחסית של פריצה.

לכן אם כבר אתם מחליטים לרכוש כספת כדאי להשקיע במוצר איכותי, עמיד, מתקדם ובטוח. יחד עם זאת, בכל סוג ואיכות של כספת ייתכן מצב שבו נדרשים לשירותי פריצת כספות.

איך הגנב ינסה לפרוץ את הכספת שלכם?

כל כספת מתוחכמת ככול שתהיה ניתנת לפריצה, וההבדל באיכות ובטיב המוצר ניכר רק בזמן הנדרש על מנת לפתחה. פריצת כספות יכולה להתרחש במספר דרכים נפוצות:

 • עקירת כל הכספת ממקומה – שיטה נפוצה בייחוד בכספות יחסית קטנות, שניתן לשאתן ולפתוח אותן מאוחר יותר.

 • קידוח הכספת סביב המנעול ובתוך המנגנונים שלה במטרה לפתחה.

 • שבירת דלת הכספת באמצעות פטיש כבד או באמצעות לום ברזל, העוקר את דלת הכספת ממקומה.

 • פתיחת מנגנון – פורצים יותר מתקדמים ומתוחכמים יודעים לפצח את קוד הכספת הפותח את הדלת שלה. שיטה זו משמשת כמובן גם פורץ כספות מקצועי.

הצורך בשירותי פריצת כספות

בכדי להקשות על גנבים מלהגיע לתכני כספות, הן תוכננו עם מנגנונים מתוחכמים המקשים על פריצתן ופתיחתן, על אחת כמה וכמה אם מדובר באנשים מהשורה. הצורך בשירותי פורץ כספות יכול להופיע עקב מצבים שונים, שהעיקריים שבהם הינם:

 • אם ניסו לפרוץ לכם את הכספת יש צורך בשירותי מנעולן בכדי לתקנה או לשנות את הגדרותיה. הצורך עולה מסיבות שונות, למשל בכספות בעלות מנגנון זיהוי חכם עם מלכודת הגורם לנעילה מיידית לרוב לא ניתן לפתוח את הכספת לאחר מכן באמצעים רגילים.

 • סיסמא – החיים שלנו מלאים בסיסמאות וקודים עבור מגוון צרכים, החל מהסלולארי ועד פתיחת נעילת הרכב. לכן, לא אחת קורה שאנשים שוכחים את הסיסמא עבור הכספת ויש צורך בשירות מקצועי לפתיחתה.

 • אובדן מפתח – סיבה נפוצה נוספת להזמנת שירותי פריצה מקצועיים.

 • שדרוג הכספת – אם עד כה הכספת שימשה אתכם למוצרים עם ערך לא מאוד גבוה, וכעת אתם רוצים להשתמש בה למוצרים יותר יקרים וחשובים, או עם דרגת סיווג יותר גבוהה, ייתכן שתידרשו להחליף את מנגנון המנעול ליותר מתקדם וחכם.

 • תקלה – יכולים להיות גם מקרים עקב ניסיונות לפריצה, בכספות ישנות או באיכות ירודה, שאחד ממנגנוני הכספת מתקלקל, כמו מנגנון פתיחת דלת, ויש צורך לתקנם או להחליפם.

לא כל מנעולן פורץ כספות

בכל מקרה, תהיה הסיבה אשר תהיה ולחוצים ככול שתהיו על תכני הכספת, אל תנסו לפרוץ אותה לבד ואל תיעזרו באנשים לא מיומנים מכיוון שתגרמו יותר נזק. יש להזמין את שירותיו של איש מקצוע ולא להתפשר על כך. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי לא כל מנעולן יודע לפרוץ  כספות מכיוון שמנעולי מוצרים אלו אינם דומים לאלו שבדלתות, ויש צורך להכיר היטב את מנגנוניהן בשביל לפורצן. לכן, חשוב לבחור בפורץ מנוסה ומיומן המכיר מגוון סוגי כספות על מנגנוני הנעילה שלהן, ושיש לו ניסיון רב בפריצת סוג המנגנון הקיים בכספת שלכם. כך תבטיחו פריצה מקצועית ומהירה של הכספת ללא נזק לה ולסביבתה. ללא ידע וניסיון זה המלאכה עלולה לארוך זמן ממושך וגם לגרום לנזקים שיעלו לכם הרבה כסף.

דרישות נוספות מהמנעולן

מלבד ידע וניסיון בפריצתן של כספות, בחירת מנעולן מורכבת מעוד מספר קריטריונים בסיסיים:

 • מנעולן חוקי – כספת הינה נושא רגיש ולא תרצו להפקיד אותה ואת תכניה בידי כל אחד, אלא רק בידי אישי מקצוע שעבודתו מאושרת על ידי המשטרה. האישור מהווה תעודת יושר אודות הפורץ ויבטיח הפקדת הכספת בידיים טובות ואמינות.

 • הכשרה והסמכה – בכדי להפוך למנעולן מוסמך המאושר על ידי החוק יש צורך לעבור הכשרות רלוונטיות בתחום.

 • המלצות – מלבד אישור משטרתי חשוב לבחור בנותן שירות מוכר, מוערך ומומלץ.

 • ציוד מתאים – חשוב לבחור במנעולן שיש ברשותו ציוד וחלקים מתאימים לתיקון סוג הכספת שיש ברשותכם.